QUO VADIS MAWISáku?

Kam kráčím? Za svým cílem!  Někdy se tomu v projektovém řízení říká SCOPE.  Budujeme organizaci, která je z jistých pohledů vždy výhodná pro každého! Příznivcům bude pomáhat a nepříznivcům by neměla vadit, tedy neměla by mít vlastně nepříznivce. Těžký úkol.  Budu rád, když mi svými dotazy a poznámkami  budete pomáhat najít nové cesty a odstraňovat chyby.  Tak pište!

                                                                       MAWISák

P.S.   Přidávám další ukázku  z publikace MAWISákoviny aneb jak to s úsměvem jde lépe!

Projekt managerem

Dá se říci, že to začalo okolo roku 1992 podáním prvního projektu ve formě žádostí dotaci. I když vlastně možná, že to bylo tehdy, když jsem organizoval pohřeb svého otce. Ne, to se prostě nedá říci, kdy to začalo, protože definovat,co je to projektový manager, je asi těžké. Já to definuji tak – je to člověk, který vede realizaci projektu od A až do Z. A projekt je realizace přesunu nějaké situace do druhé alespoň ve dvou krocích. Moc matematické to není, ale je to zase pochopitelné. Tím pádem je asi každý projekt manager. Je to trochu zjednodušené a moc obecné. Často je projekt spojován s žádostí o dotaci. Tak takových projektů jsem realizoval více než 50…. Ale ty nejlepší a nejperspektivnější jsou samoživící se a adaptivní. Díky mé projektové činnosti byla v Brušperku realizována řada akcí – módní přehlídky, ekologická soutěž, ekologická VRBA, vydání not Markovi Kozákovi, ale také tvorba asistentského místa pro hendikepovaného jedince, pomoc několika nezaměstnaným a mnohé další… 

P.S.S.

Teď jsme již v projektovém řízení asi hodně vysoko . Naš projekční procesní systém SQUID control nás vede zajímavou cestou. Když jsem byl na konferenci  Projektový management kvalita vs.  kvantita ve Zlíně tak,  tam náš přední odborník v projektové řízení Jan Doležal přivezl a prezentoval citát z konference PMI v Londýně:

Jeremy Cottino (Mezinárodní olympijský výbor)

Zatímco projekt a program je o dělání věcí správně, portfolio je o dělání správných věcí.

Potěšilo mne to, my jsme s procesním projekčním řízením  oficiálně začali 2006 a to jsme o tom  nic teoreticky nevěděli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *