Asymetrické informace v Brušperském zpravodaji

     Brušperský zpravodaj je jistý informační zdroj… ale jen pro jistou skupinu lidí… prezentují se tam jen jisté informace.
Ano, je to typický  případ  asymetrických informací,  důležitého pojmu z oblasti tržního selhání.  Redakční rada zveřejnila, že má právo dělat korektury, tedy upravovat text…  A jak to dopadá?  Často jsou články změněné a chování redakční rady hraničí s trestní  činností. Spíše si myslím, že je to trestní činnost. Podívejte se na článek Z Lašského společenství o.s. a LULV srpen 2015. Text, který jsem dal do zpravodaje si můžete přečíst na těchto stránkách. A jak to dopadlo v Brušperském zpravodaji? Je pozměněn a je tam  podaná chybná informace.  Teď to nebudeme důsledně rozebírat, pouze tuto jednu informaci. V mém podaném článku jsou citovány  stránky  www.mawisak.cz, a co se objevilo ve zpravodaji? – www.mavisak.cz.  V článku ve zpravodaji změnili w na v. Jaký je v tom rozdíl?  Evidentní. Lidé, kteří se chtěli podívat na naše stránky, se tam nedostali, pokud použili informaci www.mavisak.cz.  Působí to jako bránění prezentaci, a až pomlouvačně … nehledě na to, že se to  evidentně  jeví jako úmyslný zásah. V pátek 31.července 2015 bylo na www.mawisak.cz 42 přístupů   / což sice není málo/, ale kdyby byla dána správná informace do zpravodaje, tak by jich bylo určitě více.  www.mawisak.cz je portál mimo jiné na podporu činnosti neziskové organizace  LS, o.s..
Tedy neoprávněné zásahy redakční rady jsou asi až trestné… nehledě na další změnu textu.  Nevím, jestli je korektní, že si redakční rada dala do své pravomoci bez diskuze s autorem právo korektury a přesuny příspěvků a zda to není protiprávní.  Jaké máte zkušenosti Vy?  Myslíte si, že by se to mělo žalovat?  Je toho mnohem více…

Je to zajímavý právně – ekonomický problém…

Originální znění Brušperského zpravodaje

                                               MAWISák

P.S.  Jelikož jsem zjistil, že je potřeba dělat osvětu, tak v rámci blogu MAWISáckého ateliéru budu prezentovat některé pojmy z ekonomie, jako jsou například  zisková a nezisková organizace, tržní selhání, morální hazard a další. Pojmy budou prezentovány na brušperském dění. Ti, kteří mají zájem o tuto činnost mohou si pro začátek přečíst  publikaci Co by měl každý znát z ekonomie a další informace,  kterou  mohou získat nejen v našem e-shopu, nýbrž i  výměnou  za něco  rozumného, co věnují  do NanoObchodu LS, o.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *