Různé

O MAWISu 

Fa MAWIS  byla založena v roce 1990 v den před brušperskou pouti vyvěšením poutače na dům K Náměstí č. 500 v Brušperku. V té době působila jako průkopnická v oblasti neziskových podnikatelských subjektů. Byla registrována jako OSVČ a měla mnoho činnosti, ale principielně nebyla podnikatelský subjekt. Neměla za cíl maximalizovat zisk, nýbrž realizovat aktivity za účelem osobního prožitku s tím, že aktivity se mohou mírně i dotovat.

Později MAWIS  tvořil součástí tzv. Svatoplukova centra, což byla trojice Fa MAWIS, Nadace Svatoplukové společnosti, Soukromé Svatoplukovo gymnázium s.r.o.,  které se později transformovalo na Lašské společenství o.s – občanské sdružení.  Tím zaniklo Svatoplukovo centrum a také i Fa MAWIS, která pozastavila činnost.

Zůstala jen MAWIS filosofie, o které se můžete dozvědět v publikacích MAWISákoviny aneb Jak to jde s úsměvem lépe a MAWISův smích a MAWISův pláč a na našem blogu. Dále jisté matematické modely. Některé tady prezentujeme v naší nabídce,  která prezentuje e-shop Lašského společenství o.s. a je na podporu jeho činnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *